Στα πλαίσια μιας σειράς δωρεάν διαδικτυακών σεμιναρίων σε θέματα προσβασιμότητας, διοργανώθηκε το διαδικτυακό σεμινάριο “Δημιουργία Προσβάσιμων Εγγράφων με MS-Word". Σκοπός ήταν η ενημέρωση/εκπαίδευση φοιτητών, οι οποίοι/ες είναι εθελοντές/ντριες στη Μονάδα Προσβασιμότητας του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, στο πεδίο του προσβάσιμου εκπαιδευτικού υλικού. Αρχίζοντας από τώρα την προσεκτική δημιουργία εγγράφων θα διευκολύνει μελλοντικά την προσβασιμότητα για όλους.
![](https://asdlab.uom.gr/wp-content/uploads/2022/02/Δημιουργία-Προσβάσιμων-Εγγράφων-με-MS-Word.png)